Malá obytná auta jsou v kurzu

Češi mají nový fenomén – cestování obytným autem. Opatření proti COVID-19 tento trend jen posílila, a tak si Češi půjčují obytná auta nejen na cesty do zahraničí, ale i po České republice. Poradíme vám, proč je malé obytné auto skvělá volba.

Srdce každého cestovatele zaplesá při pohledu na nádherně vybavený obří obytný vůz na podvozku Mercedesu Actros v ceně malebného rodinného domu se zahrádkou kousek za Prahou. Je v něm veškerý myslitelný luxus a spousta prostoru na všechno, včetně hromady zbytečností. Když už ne pohled na jeho cenovku, okouzlení vás nejspíš přejde ve chvíli, kdy si uvědomíte, že si za volantem nevystačíte s řidičským průkazem skupiny B. A ruku na srdce, k čemu obytné auto budete využívat? Chcete někam dojet, zaparkovat a poznávat zajímavá místa a mít obytné auto jako útočiště, kde si můžete dát sprchu, něco malého uvařit, vyspat. A pro tyto účely skvěle fungují malé obytné vozy, které vznikají vestavbou obytné části do karoserie klasické „dodávky“.

Z čistě praktického pohledu má takové auto jen samé výhody, počítejte s námi. Auto vypadá nenápadně a nebudí zbytečně přehnanou pozornost, což se může hodit ve chvíli, kdy budete potřebovat prostě jen někde zaparkovat a přespat. To, že lépe splynete s davem přijde vhod i v místech, kde nejsou obytným vozům zrovna nakloněni, a relativně kompaktní rozměry a nenápadnost jsou plusy na vaší straně. Na německé dálnici se dá takovým autem bez problémů uhánět rychlostmi okolo 150 km/h a cesta tak příjemně utíká. Jízdní komfort je na velice vysoké úrovni, stejně jako ovladatelnost a manévrovatelnost takového vozu. V letních měsících lze kapacitu spacích míst rozšířit o střešní nástavbu pro spaní a kompromisy nemusíte dělat ani ve vybavení obytného auta.

Výbava „obytňáku“, který vznikl vestavbou do lehkého užitkového auta a najdete jej i v nabídce naší půjčovny si v ničem nezadá s velkými obytnými vozy. Nechybí tak prostorné spaní, kuchyňka s plynovým sporákem, WC a sprcha, lednice, externí připojení venkovního plynového krbu, markýza, kvalitní nábytek k venkovnímu posezení, podlaha v rozměru markýzy a další příjemné vychytávky a detaily, které rozhodně v ostatních půjčovnách nejsou zvykem. V obytných autech od nás budete pít z keramických hrníčků, jíst kovovými příbory, řada vozů je vybavena solárními panely i silným konvertorem, takže v přírodě bez jakéhokoli připojení k elektrické síti vydržíte pět dnů, aniž byste museli nějak s elektřinou šetřit. Každé auto je vybaveno klimatizací a po každé zápůjčce „vyčištěno“ ionizátorem vzduchu, který dezinfikuje od nejrůznějších virů, COVID-19 a pohlcuje nejrůznější pachy. Samozřejmostí jsou i takové drobnosti jako nejrůznější chemie na mytí nádobí, houbičky, plastové pytle na odpadky nebo speciální toaletní papír, který se v chemické kazetě WC lépe rozkládá.

Pokud by vám i tak byla standardní výbava málo, není pro nás problém dovybavit auto pro vaši zápůjčku mikrovlnou troubou, Wi-Fi routerem s neomezenými daty po celé ČR, plynovým grilem, IP TV, kapslovým kávovarem, horským kolem či e-bikem, nebo elektrickou koloběžkou. Kompletní možnosti doplňkové výbavy najdete na našich stránkách. Jak vidíte, v malém obytném autě vám nebude chybět vůbec nic a určitě rádi vyměníte trochu toho velkorysého prostoru větších vozů za nižší cenu za půjčení, nižší provozní náklady, dobrou manévrovatelnost a už vzpomínanou nenápadnost.

U nás je vše velice jednoduché, výběr i rezervaci vybraného vozu provedete on-line, všechna nabízená auta jsou nová, uvedená do provozu v roce 2021, a co je opravdu hodně důležité, nejste omezeni žádným nájezdem. Ano, můžete vyrazit tak daleko, jak se vám jen bude chtít, a platíte stále stejnou cenu za den pronájmu vozu. A zatímco budete na cestách, vaše auto můžete nechat zaparkované v areálu naší půjčovny a když budete chtít, během vašeho výletu vám auto umyjeme a vyčistíme.

Kam všude se dá obytným autem cestovat se můžete nechat inspirovat našimi spokojenými zákazníky, kteří se neváhali o své fotky z cest podělit na našem blogu. A kam vyrazíte vy?