Obytňákem po Evropě

Náš výlet po Německu začal půjčením domu na kolech. Jak pro mě, tak  pro kamarádky to bylo úplně poprvé, co jsme v něčem takovém jeli, tak už tohle byl velký zážitek. Nejdříve jsem se dost bál, jak se to bude řídit, ale popravdě je to jako řídit dodávku, úplně easy!

Naše první zastávka z Prahy směřovala rovnou k jezeru Eibsee, kde jsme plánovali, že hned někde tam zastavíme a přespíme tam. Cesta byla v celku rychlá a hrozně jsme si užívali přírodu kolem, bylo to fakt nádherný! První problem nastal až po příjezdu k Eibsee, kde jsme zjistili, že se tam nikde nesmí parkovat s obytňákem. Nejdřív jsme zkoušeli zastavit někde u silnice, ale pak nám došlo, že to je asi nereálné. Po pár pokusech jsem cca 2 – 3km od jezera našli obrovskou multifukční halu, kde bylo fitko, tenis atp. (Eibseestraße 65, 82491 Grainau, Německo). Chtěli jsme to tedy nechat zde, ale v tom k nám přišel majitel, že zde parkovat nejde, že se to nesmí. Po pár minutách lámané angličtiny pochopil, že opravdu nemáme kam jet, protože to tu vůbec neznáme, Domluvili jsme se s ním tedy na tom, že za 20 Eur nás nechá zastavit za tělocvičnou, kde na nás nebude vidět. Mohli jsme tedy v klidu rozložit venkovní posezení a uvařit si nějaký dlabanec!

Ráno bylo fakt nádherný, tak jsme vzali elektro kola a ten kus jsme jakž takž zvládli přímo k jezeru, kde jsme si kus projeli a já si dokonce šel zaplavat, i když byla fakt obrovská zima, ale stálo to za to! Bylo pomalu 12 odpoledne a tím pádem byl čas se vrátit, vše naložit a vydat se směr Mnichov!

Přijeli jsme do Mnichova a pomocí aplikaci Park4night jsme našli spot nedaleko centra, kde můžete legálně (asi?) obytňák nechat a v klidu se zde vyspat. Jen upozorňuji, rozhodně s obytňákem nejezděte do centra, já to omylem udělal a bylo mi stydno jen z těch pohledů od lidí, že co tam sakra dělám 😀

Po večeři jsme si vzali uber a šli se kochat nočním Mnichovem. Je to fakt nádherné město a určitě si zaslouží více než jen jednu noc. Zašli jsme do nějakého baru na dýmku, pár drinků a mohli jsme spokojeně se vrátit k obytňáku a jít spát.

Ráno bylo trochu hektické. Vše jsme už tak nějak dávali dohromady a balili. Cesta zpět do Prahy byla moc příjemná a přijde mi, že to utíká hrozně rychle, když jedete větším autem, protože furt sledujete, aby jste to třeba někde nelízli a ani se nenadějete a jste v Praze.

Ještě jednou bych chtěl moc poděkovat, jelikož tohle byl opravdu silný zážitek a určitě si zas někdy obytňák půjčím!